Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Zámek Lužce - Střecha na přístavku díl 2. a vlastně poslední
Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish

Střecha na přístavku díl 2. a vlastně poslední

Napsal Richard. UVEŘEJNĚNO V Aktuality

Ovce trochu narušily harmonogram obnovy střechy na přístavku, ale radši jsme nečekali a vrhli se zpět jen co to šlo. Návrat byl už ke skoro nalaťovanému krovu a tak zbývalo dolaťovat spodek čelní strany s výkusem na komín, kolem kterého se dalo trochu toho plechu a pak už to byla klasická pokrývačská práce. Naštěstí se podařilo zachránit dost nařezaných tašek z původní střechy a na skoro celý jeden hřeben stačilo jen šahat pro hotové a dávat do malty. I hřebenáčů  se našlo dostatek, ale to i díky tomu, že na horní hřeben jsme koupili hřebenáče nové. Žena mi pomohla nanosit tašky do patra a pak i s výtahem nahoru na střechu, ale i tak to bylo v jednom na střeše o dost pomalejší, než když jsme zde úřadovali se synovcem. Nicméně po 3 dalších dnech jsem za sebou zavřel průlez mezi latěma poslední taškou a bylo hotovo. Na jaro mi tedy zbyla oprava kousku zdí směrem do silnice a teprve potom vytáhnu lešenářské trubky sloužící jako provizorní základna pod střechou. Úkol je splněn do přístavku neprší a v zimních měsících tak budou moct být v přízemí ve chlívku umístěny ovce. Sice máme klasicky naplánováno stavět salaš, ale ta do zimy určitě nebude.

Ještě nakonec dodám, že tašky na přední straně jsou zbytkem ze střechy co je na kapli, jinak bysme použili také staré. A pro úplnou úplnost dodávám, že tato obnova nebyla tou, která je papírově připravena, protože to bude výměna většiny krovu a položení francouzských tašek jako je na velké střeše na sýpce a nebo třeba na zámku. Touto akcí jsme jen chtěli zastavit zatékání do zdí a chátrání přístavku a jako bonus jsme získali prostor pro ustájení ovcí na zimu. Pokud nám počasí dovolí chtěli bychom ještě zrušit plachty spojující starou a novou část velké střechy a při ideální konstelaci a sehnání starších hřebenáčů i obnovy hřebene na staré velké střeše. P.S.: Nemáte někdo staré hřebenáče se značkou daruji za odvoz ?

IMG 0518

IMG 0523

20131010 095234 

IMG 0535